Η φιλοσοφία μας

Θεωρώντας πως η εκμάθηση μιας ξένης γλώσσας δεν πρέπει να αναλώνεται μόνο στην απόκτηση ενός πτυχίου, βοηθάμε τους σπουδαστές μας να αποκτήσουν μεγαλύτερο κίνητρο και ενδιαφέρον για το μάθημα, έτσι ώστε ολοκληρώνοντας τη φοίτησή τους σε εμάς να κατέχουν άψογα τη γλώσσα. Σε αυτό συμβάλλουν και οι σύγχρονα εξοπλισμένες αίθουσές μας με προτζέκτορες και οπτικοακουστικά μέσα.

Με γνώμονα τις διαφορετικές ανάγκες παιδιών και ενηλίκων δημιουργούμε διαφορετικά προγράμματα σπουδών ανάλογα με την ηλικία και το επίπεδο των μαθητών μας. Έτσι, εκτός από ολιγομελή, εξασφαλίζουμε και απολύτως ομοιογενή τμήματα, τα οποία διευκολύνουν τη γρήγορη και αποτελεσματική εκμάθηση της γλώσσας. Τέλος, η διαρκής ενημέρωσή μας για τις νέες εξελίξεις στη διδασκαλία της γερμανικής και για πολιτιστικές εκδηλώσεις απ' όλους τους τομείς, που διευρύνουν τους ορίζοντες μικρών και μεγάλων, το ζεστό και φιλικό κλίμα του Κέντρου μας, το ενδιαφέρον για κάθε μαθητή ξεχωριστά, καθώς και τα προσιτά δίδακτρά μας και οι δωρεάν παροχές μας, συνιστούν επιπλέον λόγους για να μας γνωρίσετε και να μας εμπιστευθείτε!