Προγράμματα σπουδών

Στο κέντρο μας παρέχουμε προετοιμασία για εξετάσεις πτυχίων όλων των φορέων πιστοποίησης (Goethe, ösd, ΚΠγ, PalsoLAAS), καθώς και προετοιμασία για το Test DaF (απαραίτητο για την εισαγωγή σε γερμανόφωνα πανεπιστήμια).

Προσφέρουμε πρωινά και απογευματινά τμήματα καθ’ όλη τη διάρκεια της χρονιάς και το καλοκαίρι (θερινά τμήματα), καθώς και εντατικά/ταχύρρυθμα.

Μειωμένα δίδακτρα σε αδέλφια και ανέργους, έκπτωση σε εφάπαξ καταβολή των διδάκτρων της χρονιάς!

Για παιδιά από 10 ετών

Α1 | Α2

Για παιδιά από 12 ετών

Β1

Για νέους από 16 ετών και ενήλικες

Α1 | Α2 | Β1 | Β2 | C1 | C2

• A1-B1 intensiv: Προετοιμασία απόκτησης Β1 χωρίς προηγούμενες γνώσεις σε 12 μόνο μήνες! (εντατικά)
  • Kinder 1 (για παιδιά Β’ και Γ’ δημοτικού) ΔΩΡΕΑΝ!
  • Προετοιμασία για το ειδικό μάθημα Γερμανικά στις πανελλήνιες εισαγωγικές εξετάσεις για τις σχολές Γερμανική Φιλολογία, Ιόνιο, ΜΜΕ
  • Βοήθεια για το σχολείο
  • Ιδιαίτερα μαθήματα
  • Προετοιμασία για σπουδές, εργασία στις γερμανόφωνες χώρες, συνεντεύξεις για εργασία (έμφαση στον προφορικό λόγο και την ακουστική κατανόηση)
  • Λογοτεχνικά τμήματα για μικρούς και μεγάλους

Επικοινωνήστε μαζί μας για να σας ενημερώσουμε για το πρόγραμμα σπουδών που ταιριάζει στις δικές σας ανάγκες!